İnstagram da Keşfet’e Nasıl Düşülür?

İnstagram da Keşfet’e Nasıl Düşülür?

İnstagram özellikle son yıllarda her farklı alandan insanın kullandığı ve sürekli olarak birbiri ile etkileşime girdiği, kendilerini daha iyi göstermek için türlü efektler kullandığı, pazarlama yaptığı, İnfluencer adı altında fenomen olduğu dünyanın en fazla etkileşim ve beğeni alan uygulamalarından birisidir. Günümüzde daha çok satış yapma ve fenomenlik için kullanılan İnstagramın en önemli özelliği Keşfet adı altında takipleşmediğimiz insanların sayfamıza düştüğü ve İnstagram içinde en çok kullanılan alana düşmektir. Her ne kadar bu o kadar kişi arasında ggirilmesi zor bir alan olsa da aslında birkaç doğru ve düzgün yolla bunu başarmak mümkündür. Bu yollar şunlardır;

  • Hesabınızla uyumlu Gönderiler Hazırlayın

Örneğin hesabınız bir bookstogram hesabı ise orada kitaplar hakkına göderiler hazırlayın doğa veya spor hakkında değil. 

  • Konumunuzu bildirin

Paylaşımlarınızda konum paylaşmak çok önemlidir çünkü fotoğrafın nerede çekildiğini, etkiliğin nerede yapıldığı ya da gönderinin hangi bölgeyi hedeflediğini bildirerek o bölgedeki veya o konumla ilgilenenlerin alanına girersiniz ve bu da sizin etkileşiminizi arttırır.

  • Postunuz ile bağlantılı hashtagleri kullanın

Postunuz futbol ile alakalı ise altında kullanacağınız hasthagler de o alanda olmalı ki İnstagram algoritması sizin bu işi ciddiye aldığınızı görsün ve hasthagler arasından size etkileşim sağlasın. Not: Bir post için tek seferde en fazla 5 etiket kullanın ve etiketlerinizi kopyala yapıştır şeklinde yapmayın ki algoritma sizi robottan ayırsın ve spamlamasın.

  • İnsanların yorum yapmalarını ve kaydetmelerini sağlayın

Yapatığınız paylaşımlar insanların daha sonradan işine yarayacağı paylaşımlar olsun ve bu sayede onların bu paylaşımlarını kaydetmelerini sağlayın. Aynı şekilde paylaşımlarınızın altında insanlara soru yöneltin ki onlarda yorum yaparak bu sorularınıza cevap versin ve etkileşiminiz artsın.

 

instagram izlenme satın al youtube abone satın al
3 Dakika Önce