Youtube Video Nasıl Yüklenir

Youtube Video Nasıl Yüklenir

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle beraber bizim de bu mecralara uyum sağlama sürecimiz başladı. Bunlardan birisi de sosyal medya araçları arasında en çok tanınan ve kullanılan Youtube’dur. Youtube insanların video çekip izlediği ve beğeni ve yorum yaparak etkileşim içine girdiği bir uygulamadır. Peki Youtube nasıl video yüklenir?

Video yüklemek için ilk önce bir Youtube kanalı açmamız gerekir. Youtube kanalını açtıktan sonra Youtube video yüklememiz açılmış olur. Burada önemli olan videoyu Youtube içeriklerine uygun bir şekilde tasarlayıp yüklemektir. Youtube birden fazla video yükleme yolunu mevcuttur. Tek tek bunları açıklayalım.

YouTube Studio'da video yükleme

İlk önce YouTube Studio'da oturum açın Daha sonra sağ üst köşeden OLUŞTUR  ve sonra Video yükle'yi  tıklayın. Bunu da yaptıktan sonra yüklemek istediğiniz dosyayı seçin ve yükleyin.

Burada önemli olan Youtube’a tek seferde en çok 15 video yükleme sınırıdır.  Son olarak Video ayrıntılarını düzenlemek için her dosyanın yanında bulunan Düzenle butonuna tıklamanız gerekir.

Android den Video Yükleme

İlk önce Oluştur   ve sonraVideo yükle'ye dokunun ve galerinizde bulunan videolardan birini seçin. Videonuz 60 saniyeyi aşmıyorsa kısa video olarak yüklenir. Eğer videonuz 60 saniyeyi aşmıyorsa ve kare veya dikey en boy oranına sahipse videonuzu kırpıp kısa video olarak yüklemek için "Kısa video olarak düzenle"ye dokunabilirsiniz. Bunları hallettikten sonra video ayrıntılarınızı ekleyip İLERİ'ye dokunun. İzlenme kitlenizi belirlemek için "Evet, çocuklara özel" veya "Hayır, çocuklara özel değil’ gibi kriterler seçebilirsiniz. Yaş kısıtlaması (gelişmiş) bölümüne dokunun ve "Evet, videomu 18 yaş ve üzeri izleyicilerle kısıtla" veya "Hayır, videomu 18 yaş ve üzeri izleyicilerle kısıtlama"yı seçebilirsiniz. En son olarak ise Videonuzu yayınlamak için YÜKLE'ye dokunun.

instagram izlenme satın al youtube abone satın al
3 Dakika Önce